Balneário Camboriú

Położone na południu Brazylii Balneário Camboriú nie należy do najbardziej rozpoznawalnych miast wielokrotnych mistrzów świata w piłce nożnej. Mimo to robi ogromne wrażenie i należy do moich ulubionych portów w Ameryce Południowej.

Unipraias park Camboriú

Największą atrakcją Camboriu jest Unipraias Park. Ten nowoczesny kompleks turystyczny znajduje się na mierzącym 240 metrów wzgórzu Aguada Hill, otoczonym lasem deszczowym. Na jego szczyt dostać możemy się za pomocą jednej z trzech kolejek liniowych. Warto w tym miejscu dodać, ze dla załogi statków pasażerskich przewidziano specjalne zniżki na bilety.

Spacer po lesie deszczowym

Na szczycie góry znaleźć można wiele atrakcji. Aby się do nich dostać należy przespacerować się wzdłuż specjalnie przygotowanych ścieżek, które prowadzą nas przez las deszczowy. Po drodze zaglądając do domu z czekolady, gdzie w trakcie zimy urzęduje święty Mikołaj.

Mirante Camboriú

Prawdziwą atrakcją parku stanowi Mirante Camboriu, czyli platforma widokowa, z której rozpościera się niezwykły widok na miasto.

ZipRider 

Dla osób, które lubią wzrost adrenaliny przygotowano specjalny zjazd liniowy o długości 762 metrów. Różnica wysokości wynosi aż 213 metrów, a maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć jest bliska 80 km/h. Oczywiście, z takiej okazji trudno było nie skorzystać, chociaż przyznać muszę, że będąc w powietrzu strach minął równie szybko, jak sam zjazd.

Laranjeiras Beach

Po drugiej stronie parku Unipraias znajduje się plaża Laranjeiras, gdzie dostać możemy się za pomocą ZipRidera lub jednej z kolejek liniowych. Tutaj też znajdziemy restauracje, bary, a także wiele sklepików z pamiątkami. Innymi słowy fajne miejsce na chwilę relaksu.