Port Barcelona

Port w Barcelonie jest jednym z największych portów morskich w Europie i na świecie, dlatego też pracując na statku wycieczkowym, z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że wcześniej czy później do niego zawitasz.

Lokalizacja

Port Barcelona znajduje się około 13km od centrum stolicy Katalonii w pobliżu Plaça de les Drassanes. Najbliższa stacja metra, która umożliwi nam szybkie przemieszczanie się po mieście to Drassanes.

Dostatnie się do portu może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut. Najgorzej jest jeżeli statek stoi przy molu o oznaczeniach A, B, C lub D. Należy wtedy wziąć płatny shuttel bus albo taksówkę, co niestety nie jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na czas.

TOP3 Atrakcje

Jeżeli tylko otrzymamy chwilę wolnego to koniecznie należy wybrać się zobaczyć największą atrakcję Barcelony Sagrada Família. Z wejściem do środka możemy mieć duży problem (nieziemskie kolejki), ale zdjęcie przed katedrą powinno być wystarczająco satysfakcjonujące.

15 min szybkiego marszu od katedry, znajdziemy dwie sławne kamienice Gaudiego, czyli Casa Batlló oraz Casa Milá znajdujące się przy Passeig de Gràcia i to do nich warto się udać w następnej kolejności.

Jeżeli któregoś dnia otrzymamy szansę na to aby wyjść ze statku na 4-5 godzin wtedy warto rozważyć wybranie się na stadion Camp Nou, należący jednej z najlepszych drużyn na świecie FC Barcelona. Sama wycieczka po stadionie trwa około 2h.

W pobliżu portu

W najbliższej odległości znajdziemy Port Vell, który stanowi obecnie wielkie centrum rozrywkowo-handlowe z przystanią jachtową i jego największą atrakcją L’Aquàrium, czyli największe w Europie oceanarium. Warto również wspomnieć o słynnym deptaku La Rambla, przy którym znajduje się bardzo charakterystyczny Pomnik Kolumba.

Na końcu La Rambli znajdziemy kolejny punkt na mapie Barcelony, na który warto poświęcić trochę wolnego czasu, a mianowicie plażę La Barceloneta z wyglądającym jak żagiel Hotelem W.

Po drugiej stronie portu znajduje się natomiast żydowskie Wzgórze Montjuïc, z którego w szczególności o wschodzie słońca możemy podziwiać piękną panoramę Barcelony.