Destylarnia Bacardii w San Juan

Powstała w 1862 roku w Santiago de Cuba na Kubie firma Bacardi jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Posiada ona zakłady produkcyjne w kilku krajach, ale ten najważniejszy historycznie można znaleźć w Puerto Rico na Bahamach.

Dojazd z 2,5$

Destylarnia Bacardi oddalona jest od portu i najstarszej dzielnicy San Juan o kilka kilometrów. Dostęp do niej nie należy jednak do najłatwiejszych. Chcą zaoszczędzić na czasie należy wziąć taksówkę, której koszt to minimum kilkadziesiąt dolarów w dwie strony. Z racji tego, że czasem lubię komplikować sobie życie wybrałem opcję, brak snu i więcej wolnego, czyli komunikację miejską. Opłaciło się. Za prom i autobus w dwie strony zapłaciłem tylko 2,5$!!

Wejściówka i darmowy drink

Wstęp do destylarni jest bezpłatny, ale aby zobaczyć coś więcej niż tylko bar przygotowany dla turystów należy wykupić jedną z wycieczek. Najtańsza opcja kosztuje 15$ i na nią się zdecydowałem. Oprócz darmowego drinka i 5 minutowej wycieczki z przewodnikiem po terenach destylarni w pakiecie otrzymałem także wstęp do specjalnie przygotowanego muzeum.

Muzeum Bacardii

Biorąc pod uwagę przychody jakie rok do roku generuje Bacardii to należy przyznać, że ich muzeum wygląda… dość biednie. Co prawda w ciągu pół godzinnej przechadzki możemy nieco poczuć tutejszy klimat słuchając informacji o historii firma, procesie produkcji, czy rodzajów wytwarzanego rumu, jednak czegoś w tym wszystkich brakowało. Może jakiegoś efektu „WOW”, którego od takiego giganta można byłoby z całą pewnością oczekiwać.

Drinki

Na koniec wspomnę tylko o trzech klasycznych drinkach, czyli Cuba LibreMojito i Daiquiri. Pierwszy to miks rumu i coca-coli z dodatkiem limonki, drugi to orzeźwiający drink na bazie cukru, soku z limonki oraz mięty uzupełniony rumem i wodą sodową, trzeci natomiast to miks rumu, soku z limonki i syropu cukrowego. Wszystkie trzy smaczne i mimo wszystko po wizycie w destylarni smakują jeszcze lepiej!

Relacja z wizyty w destylarni jednego z najpopularniejszych alkoholi na świecie - rumu Bacardi.