Flota Viking Ocean powiększy się o dwa nowe statki

Armator Viking Ocean rozpoczął budowę dwóch nowych ekspedycyjnych statków noszących nazwę Octanis oraz Polaris. Ich inaugurację zaplanowano odpowiednio na drugi kwartał roku 2021 i 2022.

W przeciwieństwie do regularnej floty Vikinga, która może pomieścić 930 pasażerów oraz 465 osób z załogi, nowe statki przewozić będą jedynie 378 podróżników. Do 260 zmniejszy się także liczba personelu pracującego na pokładzie.

Obie jednostki zostały skonstruowane przez norweską stocznię VARD, która jest współzależna od włoskiego giganta, firmy Fincantieri. Kadłub statku wraz nadbudówką będą montowane w stoczni w Tulcea w Rumunii, by następnie zostać zaholowane do stoczni VARD Soviknes (Alesund w Norwegii) w celu ich wykończenia.

Jak przystało na tradycyjny statek ekspedycyjny, Viking Octanis i Polaris będą posiadać własną flotę niewielkich łodzi motorowych, służących do odbywanie rejsów wzdłuż wybrzeży oraz zestaw kajaków morskich. Projekt Octanisa i Polarisa obejmuje kilka przestronnych pokładów, w tym promenadę oraz pokład obserwacyjny znajdujący się na dziobie.

Głównym celem obu wycieczkowców będzie przede wszystkim Arktyka oraz Antarktyka, a domowymi portami odpowiednio Tromso w Norwegii oraz Ushuaia w Argentynie.