Ha Long Bay, czyli rejs po zatoce Lądującego Smoka

Zatoka Lądującego Smoka jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Swoim malowniczym urokiem przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów, a rejsy wewnątrz archipelagu uznawane są za główną wizytówkę turystyczną Wietnamu.

Rejs po zatoce

Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zatoka Ha Long obejmuje około 2000 wapiennych wysepek oraz skał. Najłatwiejszy sposób aby ją zwiedzić to wykupienie jednodniowej wycieczki na statkach pływających po zatoce. Różnią się one standardem i ceną, więc przed wyborem warto się dobrze rozejrzeć i… wynegocjować niższą cenę. Ja miałem to szczęście, że udało mi się dostać na tzw. Crew Tour, czyli za całą wycieczkę zapłaciłem zaledwie kilka dolarów.

Kolorowe jaskinie

Pierwszym przystankiem podczas rejsu była wizyta w jaskini podświetlonej różnego rodzaju kolorowymi światełkami. Efekt? Przyznać trzeba, że był co najmniej zadowalający.

Inny świat

Tysiące mniejszych lub większych głazów wystających ponad powierzchnię wody robi ogromne wrażenie przenosząc nas w zupełnie inny, magiczny świat. Brakowało tylko pojawienia się prawdziwych smoków z legendy, z której to wywodzi się nazwa zatoki.

Na samym końcu rejsu dopłynęliśmy do najbardziej popularnych skał zwanych „całujące się kurczaki”. Co ciekawe, gdy opłyniemy je dookoła formacja całkowicie zmienia swój układ przypominając tym razem rybi szkielet.