Ile można zarobić pracując na statku?

Zarobki na statku, jak w każdej jednej firmie zależą od pozycji, którą zajmujemy. Zaczynając swoją przygodę na morzu szału nie ma. O awans jednak nie trudno, a pozycje menadżerskie pozwalają już na bardzo godne życie na lądzie!

Pozycje otwierające

Nie mając żadnego doświadczenia w pracy na morzu zazwyczaj musimy zacząć od tzw. pozycji otwierającej, czyli pracy na takich stanowiskach jak asystent sprzątaczki, czy kelner barowy. Pozycje te cechują minimalne wymagania, czyli komunikatywna znajomość języka angielskiego, dobra kondycja fizyczna oraz duża chęć do pracy. Na tych stanowiskach możemy liczyć na zarobki rzędu: 1500-2000$.

Pozycje specjalistyczne

Mając duże doświadczenie na danym stanowisku na lądzie, bądź na statku możemy ubiegać się o pozycje specjalistyczne. Do takich stanowisk należą praca barmana, recepcjonisty, w SPA, czy kelnera w restauracji. Wysokość dochodów w tym przypadku wynosi: 2000-2500$.

Pozycje niższego szczebla zarządzania (pierwszy stopień oficerski)

Rekrutacja na te pozycje w 90% odbywa się z osób mających wieloletnie doświadczenie w pracy na morzu, najczęściej u tego samego armatora. Popularną jedną belkę posiadają superwizorzy w takich działach jak bar, restauracja, housekeeping, czy recepcja. Poziom wynagrodzenie: 2500-3500$.

Pozycje menadżerskie

Pozycje menadżerskie, czyli szefowie działów to już wyższa szkoła jazdy, dostępna wyłącznie dla osób z ogromny doświadczeniem zawodowym w pracy na morzu. Minimalna płaca to +3500$.

Inne korzyści niematerialne

Rozważając pracę na statku, należy również wziąć pod uwagę szereg korzyści niematerialnych, które szczególnie dla osób kochających podróże oraz niebędących w związkach są bardzo atrakcyjne. Wystarczy tylko wspomnieć o możliwości zwiedzania najdalszych zakątków świata, darmowej akomodacji i wyżywienia, możliwość poznania nowych osób oraz brak podatków.

Sprawdź poziom wynagrodzeń na wielu pozycjach u różnych armatorów w dziale Wynagrodzenia.