Lot helikopterem nad Buzios

Armação dos Búzios do 1964 roku było małą wioską rybacką zamieszkałą głównie przez Indian oraz portugalskich i francuskich piratów. Wszystko zmieniło się po wizycie aktorki Brigitte Bardot, która na tyle spopularyzowała tę niewielką osadę, że dziś uznawana jest za jeden z ważniejszych nadmorskich kurortów Brazylii.

Brazylijskie Saint-Tropez

Położony dwie godziny jazdy samochodem od Rio de Janeiro półwysep, na którym położone jest Armação dos Búzios ma ponad 8 km długości i znajduje się tu aż 20 plaż. Średnia roczna temperatura wynosi tutaj 26°C, co przy najwyższej w całym stanie ilości dni słonecznych w ciągu roku, sprawia, że Búzios często nazywane jest brazylijskim Saint-Tropez.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wszystko zaczyna się od marzeń

Lubie zadawać sobie pytanie „kiedy ostatni raz zrobiłeś coś po raz pierwszy?”. Lot helikopterem był już dawno na mojej liście marzeń do zrealizowania, więc gdy tylko zobaczyłem ofertę biura zajmującego się organizacją takiej atrakcji nie miałem wątpliwości, że muszę z niej skorzystać, choć kosztowało mnie to krocie.

#Heliparty

Lot odbywa się niewielkim helikopterem mogącym pomieścić zaledwie 4 osoby. Lądowisko zlokalizowane jest na jednym z pobliskich szczytów, na które zostałem dowieziony przez organizatorów.

20 plaż i zmiana trasy

Głównym celem przelotu z założenie miało być zobaczenie wszystkich plaż znajdujących się na półwyspie. W Brazylii wszystko jest jednak możliwe i ze względu na fakt, że pracowałem na statku, pilot postanowił zmienić trasę okrążając mój wodny dom kilka razy. Wrażenia i widoki niesamowite!!