Najpopularniejsze trasy rejsów rzecznych w Europie

Pracując na statkach oceanicznych dopłynąć można do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset portów. W przypadku statków rzecznych liczba ta nie jest aż tak imponująca, ale i tak można trochę pozwiedzać.

Grand European Tour, czyli z Amsterdamu do Budapesztu

Dwu tygodniowy rejs z Amsterdamu do Budapesztu przebiega przez terytorium aż czterech państw, w tym przez trzy stolice i trzy różne rzeki (Ren, Men oraz Dunaj).

Romantyczny Ren

Wiele armatorów oferuje także nieco krótsze rejsy z Amsterdamu do Bazylei, Bambergu lub Norymbergi.

Tulip Cruise

Na wiosnę z Amsterdamu oferowanych jest także wiele kilkudniowych rejsów zahaczających głównie o miejscowości w Belgii i Holandii.

Z Trewiru do Bambergu lub Bazylei

Bardzo ciekawymi rejsami są także trasy z Trewiru ze względu na rejs po przepięknej Dolinie Mozeli i najpiękniejszej części Renu.

Górny Dunaj, czyli trzy stolice

Trasy po Dunaju obejmują zwykle rejsy z Budapesztu do Pasawy lub nieco wyżej przez kanał Men-Dubaj aż do Norymbergi. Jest to ciekawa trasa ze względu na wizytę aż w trzech stolicach: Bratysławie, Budapeszcie oraz Wiedniu.

Dolny Dunaj, czyli rejs po Bałkanach

Rejs z Budapesztu do Giurgiu w Rumunii to także bardzo ciekawa trasa. Bałkański klimat miasteczek jest zdecydowanie inny od tego w miasteczkach położonych chociażby nad Renem, ale również bardzo ciekawy.

Francja

Rejsy po Francji odbywają się głównie po Sekwanie i Rodanie. Niektórzy armatorzy oferują także rejsy w regionie Bordeaux.

Portugalia

Każdego roku coraz popularniejsze stają się także rejsy portugalskiej rzecze Douro.

Rzeki Łaba i Po

Bardzo niewielu armatorów oferuje rejsy na poniższych rzekach. Wynika to z ich specyfiki, która bardzo często powoduje, że statki uziemione są w jednym miejscu, a transport pasażerów odbywa się głównie za pomocą autobusów.