Niezwykła wizyta w Nowym Jorku

Pracując na statku można nauczyć się wielu rzeczy. Jedną z nich jest niewątpliwie zarządzanie wolnym czasem. Gdy przyjdzie nam go skonfrontować z takim miastem jak Nowy Jork, staniemy przed niemałym wyzwaniem.

Sail-in na rzece Hudson, czyli wszystko w jednym

Terminal dla statków rejsowych w Nowym Jorku zlokalizowany jest na Manhattanie. Dzięki temu wpływając do portu mamy okazję podziwiać wiele turystycznych atrakcji. Na lewo pięknie prezentuje się statua wolności, za którą schowany jest stan New Jersey. Po prawej widzimy natomiast między innymi most Brooklyn i sięgający chmur, nowy budynek World Trade Center.

Śladami Kevina

Gdy tylko dopłynęliśmy do porty swoje pierwsze kroki na lądzie skierowałem do pobliskiego Central Parku, gdzie starałem się poszukać miejsc znanych z filmu Kevin sam w Nowym Jorku, które tak doskonale znałem z lat dzieciństwa. Niestety z powodu mocno ograniczonego czasu (zaledwie 2h przerwy) to wszystko, co udało mi się zobaczyć pierwszego dnia.

Times Square o wschodzie słońca

Drugiego dnia los był dla mnie już dużo bardziej łaskawy. Mimo embarkacji gości do dyspozycji miałem całe 8h, z którymi mogłem zrobić, co tylko zechce. Aby nie zmarnować żadnej minuty zwiedzanie zacząłem już od 6 nad ranem od wizyty na Times Square.

Katedra św. Patryka

Naszym następnym cele było miejsce, które trudno znaleźć w rankingach najpopularniejszych miejsc na Manhattanie, a które z pewnością może poruszyć serca wielu Polaków. Mowa tutaj o Katedrze św. Patryka, w której znajduje się tak bliska nam replika obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Rockefeller Center, czy Empire State Building

Chcą zobaczyć panoramę Nowego Jorku najlepiej udać się na jeden z dwóch tytułowych wieżowców. Który jest lepszy? Trudno powiedzieć. Nasz wybór padł na platformę widokową Top of The Rock na Rockefeller Center, bo pierwsze widać z niej Empire State Building, a po drugie ma znacznie lepszy widok na Central Park.

Przez miasto jak samolotem

Czas powoli nas gonił, więc aby zobaczyć jak najwięcej musieliśmy nieco przyśpieszyć nasze tempo, bo są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze, a jednak dobry drink to podstawa 🙂

The Dead Rabbit

Londyn i Nowy Jork to dwie światowe stolice drinków, w których można znaleźć dziesiątki, jak nie setki wyśmienitych barów. Jest jednak takie miejsce niedaleko Wall Street, któremu udało się osiągnąć mistrzostwo – The Dead Rabbit. Ten z pozoru niczym nie wyróżniający się pub od lat notowany jest w pierwszej trójce najlepszych barów naszego globu.

World Trade Center

Każdy kto urodził się w latach 90-tych i wcześniej pamięta to co wydarzyło się 9-go września 2001 roku. Chociaż wiele jest innych, znacznie większych tragedii na świecie, jak chociażby wojny, to relacja telewizyjna, którą można było śledzić na żywo odcisnęła mocne piętno, sprawiając, że po części czuliśmy się uczestnikami tego, co nigdy zdarzyć się nie powinno.

Pomnik poświęcony tragicznie zmarłym w zamachu 9/11 jest więc miejscem wyjątkowym, przy którym warto oddać hołd tym wszystkich, którzy stracili swoje życie przez jakieś całkowicie niezrozumiałe ideologie polityczno-religijne.