Port St. Petersburg

Lokalizacja portu dla statków pasażerskich w St. Petersburgu nie należy do najlepszych. Większość statków zatrzymuje się jednak w tym mieście na minimum jedną noc, co zwykle daje nam więc wolnego czasu na zwiedzanie.

Lokalizacja

Najbliższa stacja metra Primorskaya znajduje się 2,5 km od wyjścia z terminalu. Można do niej dojechać często jeżdżącymi marszrutkami lub urządzić sobie 30 minutowy spacerek.

Należy pamiętać, że wychodząc i wchodząc na teren portu czeka nas kontrola paszportowa. Mimo, że dla załogi przygotowane jest osobne wejście, zawsze warto zabezpieczyć sobie nieco więcej czasu na powrót.

TOP 3 Atrakcje

Metrem najlepiej dojechać do stacji Gostinyy dvor/Nevskiy prospekt i stamtąd rozpocząć zwiedzanie. W pobliżu znajduje się jedna z największych atrakcji St. Petersburga – Cerkiew na Krwi.

Idąc w drugą stronę znajdziemy Ermitaż i Pałac Zimowy.

Oglądając te dwa miejsca nie da się pominąć spaceru po jednej z głównej alei miasta Newski Prospekt. Przy niej znaleźć można dziesiątki sklepów, a także wiele restauracji i kawiarni.

Oczywiście St. Petersburg oferuje znacznie więcej niż tylko 3 wspomniane wyżej atrakcje. Wystarczy wspomnieć tylko o Twierdzy Pietropawłowskiej, Teatrze Maryjskim, czy Soborze świętego Izaaka.

W pobliżu portu

W najbliższej odległości znaleźć można naprawdę niewiele. Szczególnie w stosunku do tego, co możemy zobaczyć w samym centrum miast. Jeżeli nie potrzebujemy nic z lokalnego sklepiku, czy hipermarketu, warto zostać na statku i odpocząć w swojej kabinie.