Port w Lizbonie

Port w Lizbonie jest jednym z najpopularniejszych portów morskich w Europie. To tutaj zaczyna i kończy się wiele rejsów, także tych transatlantyckich, a przypływające statki można zobaczyć praktycznie przez cały rok, od początku stycznia do końca grudnia.

Lokalizacja

Portów w Lizbonie jest kilka. Większość statków zatrzymuje się jednak w Santa Apolonia, gdzie w 2018 roku oddano do użytku dla pasażerów nowy terminal. Znajduje się on 1,5 km od centrum miasta w dzielnicy Alfama.

TOP3 Atrakcje

Zwiedzanie Lizbony warto zacząć od przechadzki po jej najstarszej dzielnicy zwanej Alfama. Ta niesamowicie klimatyczna dzielnica pełna jest stromych, brukowanych uliczek, tajemniczych zaułków, schodów i kamienic pokrytych biało-niebieskimi kaflami (azulejos)

Tam też możemy wypatrywać Tramwaju numer 28, który już od ponad stu lat stanowi jeden z głównych symboli miasta.

Nieco dalej, bo około 10 km od portu Santa Apolonia znajdują się dwie inne TOP-owe atrakcje stolicy Portugalii – Wieża Belém oraz Klasztor Hieronimitów. Aby tam dotrzeć należy jednak wziąć taksówkę lub jeden z przejeżdżających blisko portu autobusów miejskich.

W pobliżu portu

Lizbona jest bardzo łaskawa dla załogi statków borykających się z ciągłym brakiem czasu. W bliskiej okolicy portu znajdziemy nie tylko najpopularniejsze marki sklepów, restauracje, czy bezpłatny internet na stacji kolejowej, ale przede wszystkim wiele atrakcji turystycznych, do których dotarcie na piechotę nie powinno nam zająć więcej niż 20-25 minut. A o to kilka z nich:

  • Katedra Se
  • Praça do Comércio i Łuk Triumfalny
  • Elevador de Santa Justa
  • Widok na miasto z Zamku św. Jerzego