Port w Rio de Janeiro

Jednym z najładniejszych sail-inów jakie było mi dane przeżyć było wpłynięcie do portu w Rio de Janeiro. Panorama tego jednego z największych brazylijskich miast zapiera dech w piersi, a to tylko przedsmak tego, co czeka na nas już na lądzie.

Lokalizacja

Píer Mauá, bo tak nazywa się terminal do obsługi pasażerów zlokalizowany jest w północno-zachodniej części miasta, a więc kilka lub kilkanaście kilometrów od największych atrakcji.

Najbliższa stacja metra to Uruguaiana, do której można się przespacerować (około 15-20 minut) lub dojechać tramwajem.

TOP3 Atrakcje

Pomnik Chrystusa Odkupiciela bez wątpienia jest największym symbolem Rio. Jednak na wzgórze Corcovado wybrać się warto również jeszcze z innego powodu. Panoramiczny widok na miasto i zatokę jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych na świecie. Minusem jest czas. Na dojazd i zwiedzanie Corcovado potrzebujemy zwykle kilku godzin. Na szczęście bardzo pomocne są w tym przypadku Crew Tour-y, które większość armatorów organizuje dla swoich załóg.

Kolejnym punktem na mapie, który trzeba koniecznie zaliczyć jest jedna z najbardziej popularnych plaż na świecie – Copacabana. Być w Rio i nie zawitać na plażę Copacabana to tak jakby nie być tam wcale.

Na nie mniejszą uwagą zasługuje również Sugar Loaf, czyli popularna  „Głowa Cukru”, z której podobnie jak w przypadku wzgórza Corcovado można podziwiać niesamowitą panoramę Rio. Dostanie się na jej szczyt za pomocą kolejki liniowej do najtańszych nie należy, ale czasem warto głębiej zajrzeć do kieszeni, bo te kilka chwil na szczycie warte jest każdych pieniędzy.

W pobliżu portu

Port w Rio de Janeiro przeszedł całkowitą modernizację w 2016 roku przed Olimpiadą i z roku na rok wygląda, co raz lepiej. Szczególną uwagę warto zwrócić na szereg murali oraz Muzeum do Amanhã.

Inne atrakcje

W Rio można spędzić kilka dni, a i tak ciężko jest zwiedzić w tym czasie wszystkie atrakcje, nie mówiąc już o tym, gdy pracujemy na statku i nasz czas jest mocno ograniczony. Niemniej jednak w miarę wolnego czasu lub kolejnych wizyt w porcie warto zajrzeć do takich miejsc jak:

  • Stadion Maracana
  • Plaża Ipanema
  • Dzielnica Lapa i Kolorowe Schody

Warto pamiętać

Rio choć jest niezwykle pięknym miastem i jednym z moich ulubionych to jest także cholernie niebezpieczne. Dlatego warto się za bardzo nie afiszować. Najtańsze rzeczy z garderoby, aparat zostawiony w kabinie, czy wyjście tylko w grupach po zmroku to tylko kilka podstawowych rad, które w tym mieście zawsze się dobrze sprawdzają.