Rejs na Antarktykę

Możliwość zobaczenia różnych zakątków świata to jedna z głównych zalet pracy na statku. Antarktyka to jednak wydawałoby się zupełnie inny kaliber, ale nawet i tam można dotrzeć na pokładzie luksusowego wycieczkowca jakim jest Seabourn Quest.

Seabourn Quest

Wybudowany w 2011 roku statek liczący 198 metrów długości i mogący pomieścić 450 pasażerów to ultra luksusowy wycieczkowiec. Na jego 8 pokładach znaleźć możemy baseny, bary i restauracje, SPA, salę widowiskową, a nawet specjalną platformę, umożliwiającą uprawianie sportów wodnych: pływanie kajakiem, rowerem wodnym, żeglowanie, jazdy na „bananie” itp.

Trasa rejsu

21 dniowy rejs Quest odbywa się na trasie pomiędzy Chilijskim portem San Antonio, a stolicą Argentyny Buenos Aires, przepływając między innymi przez owianą złą sławą Cieśninę Drake’a.

Polski wątek

Ciekawostkę stanowi fakt, że Seabourn Quest dopływa również do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Jest to całoroczny ośrodek naukowo-badawczy położony nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych, który działa nieustannie od 26 lutego 1977.