San Juan

Stolica wyspy Portoryka położona nad Oceanem Atlantyckim jest jednym z najważniejszych portów na Antylach.

Lokalizajca

Terminal dla statków pasażerskich w San Juan zlokalizowany jest w samym sercu starego miasta. Dzięki temu większość atrakcji turystycznych dostępnych jest na piechotę.

TOP 3 Atrakcje

Najbardziej znaną atrakcją Portoryko jest Casa Bacardi, czyli destylarnia jednego z najpopularniejszych rumów na naszym globie. Więcej o tym miejscu przeczytacie w mojej relacji „Destylarnia Bacardii w San Juan„.

Kolejnym miejscem do którego warto zajrzeć jest Viejo San Juan. Ta niesamowicie klimatyczna dzielnica porwie i zafascynuje każdego. Nic tylko się zgubić!

Ostatnim wielkim magnesem przyciągającym turystów jest Castillo de San Felipe del Morro. Wstęp do tej XVIII-sto wiecznej fortecy jest płatny, ale nawet widok z zewnątrz zadowoli wszystkich amatorów fotografii podróżniczej.

Atrakcje w pobliżu portu

Do atrakcji, które koniecznie należy uwzględnić podczas swojej wizyty w San Juan należą także kolorowe parasole w pobliżu rezydencji gubernatora Portoryko zwanej La Fortaleza, a także forteca Castillo San Cristóbal, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto również zajrzeć do sklepów odzieżowych znanych marek, bo ceny większości ubrań mogą nas bardzo mile zaskoczyć.