Wieczór z Tango

Tango to taniec i muzyka, którego historia zaczęła się w późnych latach XIX wieku w Buenos Aires.

Niezywkła szansa

Będąc w Buenos Aires jedną z pierwszych rzeczy jakie przychodzą człowiekowi do głowy jest wybrać się na pokaz tańca tango. Problem w tym, że pokazy odbywają się wieczorami, czyli w godzinach, w których normalnie bywam pracy. Overnight jednak zrobił swoje i pierwszego wieczoru otrzymałem trochę wolnego czasu. Oczywiście nie mogłem zmarnować tej szansy. Od razu odwiedziłem jeden z punktów sprzedaży, gdzie kupiłem bilet na wieczór z Tango. Za nieco ponad 30$ otrzymałem transport to lokalu, kolację oraz pokaz.

El Querandi

Dosyć przypadkowo wybór padł na lokal El Querandi. Przypadkowo, bo byłem pewny, że bilet kupiłem na inne, nieco bardziej znane show. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Punktualnie o 8 podjechał po mnie kierowca, a na miejscu otrzymałem przepyszną kolację oraz… butelkę białego argentyńskiego wina tylko dla siebie. Smakowało wybornie.

Sam pokaz również przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Podzielony był na kilka części, w której mogłem zapoznać się z różnymi rodzajami tańca, a także jest historią. Największe wrażenie wywarł na mniej jednak moment, w którym tancerze zaczęli tańczyć na barze. Był to moment, w którym obiecałem, że też się go kiedyś nauczę!

Na koniec przyszedł czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.