Wyspy i resorty należące do armatorów

Niewielkie resorty należące do armatorów statków wycieczkowych pełnić będą kluczową rolę w procesie startu rejsów wycieczkowych największych linii oceanicznych. Prawdopodobnie będą także jedynym miejscem, gdzie członkowie załóg będą mogli opuścić statek bez większych komplikacji i restrykcji, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć.


Castaway Cay (Disney Cruise Line / Bahamy)

Pierwsza prywatna wyspa należąca do armatorów statków wycieczkowych, która otwarta została już w 1998 roku. Wyspa oferuje piaszczyste plaże wyposażone m.in. w leżaki, parasole i punkty gastronomiczne oraz wiele innych atrakcji takich jak malownicze ścieżki spacerowe, wodne place zabaw, czy miejsca do grillowania na świeżym powietrzu.


Great Stirrup Cay (Norwegian Cruise Line / Bahamy)

Jedna z najstarszych prywatnych wysp na Bahamach. To tradycyjne tropikalne miejsce z piaszczystymi plażami, licznymi barami i restauracjami, spa, a nawet zjeżdżalnią na linie. Minusem wyspy jest konieczność używania tenderów.


Half Moon Cay (Holland America Line / Bahamy)

Half Moon Cay oferuje szeroki wachlarz atrakcji takich jak nurkowanie, pływanie kajakiem, a nawet jazdę konną. Główną atrakcją wyspy jest jednak piaszczysta plaża w kształcie półksiężyca, na której co ciekawe znajduje się kaplica, w której można wziąć ślub i odnowić swoje przysięgi. Transport na wyspę odbywa się za pomocą tenderów.


Harvest Caye (Norwegian Cruise Line / Belize)

Wyspa otwarta w 2016 roku oferuje wiele atrakcji, w tym między innymi własną plażę, lagunę, baseny, zjeżdżalnię linową oraz przystań z własnymi barami i restauracjami.


Labadee (Royal Caribbean International / Haiti)

Od lat 80-tych XX wieku cel podróży statków Royal Caribbean, obecnie stanowiący resort w całości dzierżawiony przez armatora. Oprócz kilku plaż Labadee oferuje takie atrakcje jak kolejka górska, tyrolka, różnego rodzaju sporty wodne i haitański pchli targ.


Perfect Day at CocoCay (Royal Caribbean International / Bahamy)

Wcześniej nazywany Little Stirrup Cay, resort ten w 2019 przeszedł gruntowną przebudowę wartą 250 milionów dolarów. Obecnie dla pasażerów statków RCL dostępne są między innymi piaszczyste plaże, laguna oraz park wodny – z najwyższymi zjeżdżalniami wodnymi w Ameryce Północnej.


Princess Cays (Princess Cruises / Bahamy)

Resort Princess Cays zlokalizowany jest na wyspie Eleuthera leżącej w archipelagu Wysp Bahama. Wśród atrakcji turystycznych znaleźć można tutaj między innymi wieżę widokową, pełen wachlarz sportów wodnych oraz piaszczyste plaże.


Ocean Cay MSC Marine Reserve (MSC Cruises / Bahamy)

Najnowsza, oddana do użytku 2019 roku, prywatna wyspa, znajdująca się w archipelagu Wysp Bahama. Rezerwat Morski Ocean Cay MSC oferuje pełne tropikalne doświadczenie dzięki dostępowi do licznych atrakcji takich jak piaszczyste plaże, laguna morska, latarnia wraz z barem, ośrodek sportów wodnych i inne.


Mapa